kádtöltő csaptelepek
- Belsőépítészet

Zuhanykabin vagy kád – melyiket válasszuk a fürdőszobába?

Ugyan léteznek akkora alapterülettel rendelkező fürdőszobák, amelyben kényelmesen elfér egy kád és egy zuhanykabin is, a legtöbb embernek mégis muszáj kompromisszumot kötnie. A két szaniter közötti választás több szempont alapján is történhet – cikkünkben igyekszünk pontot tenni a dilemma végére.

Mekkora a fürdőszoba mérete?

Talán nem meglepő, hogy a fürdőszoba alapterülete az első aspektusa azon kérdés eldöntésének, hogy zuhanykabint vagy kádat alakítsunk ki a helyiségben. Bármennyire is hihetetlennek hangzik, egy nagyméretű fürdő berendezése legalább akkora kihívást jelent, mint egy kicsié. A nagyobb tér ugyanis rideg hatást kelt, amennyiben nem használjuk ki a rendelkezésre álló helyet. Ilyenkor nem is kérdés, hogy érdemes mind a két típusú szanitert kialakítani – azonban mellette szükséges elővenni a kreativitásunkat is. Egy térelválasztó fal, egy pár fürdőszoba bútor vagy néhány dísznövény igazi csodákra képes, ha kellemes hangulatot szeretnénk varázsolni a fürdőbe.

Kis alapterületű fürdő esetén bár nincs ekkora szabadságunk, azonban ilyenkor sem kell lemondani a kádról. Napjainkban már elérhetők olyan kád-koncepciók, amelyek egy panel-fürdőszobában is kényelmesen elférnek.  Így nem kell lemondanunk a fürdés öröméről sem. Tipp: a világos csempék tágítják, míg a sötét árnyalatok szűkítik a teret – egy kisméretű fürdőnél érdemesebb előbbi mellett dönteni. Emellett ügyeljünk arra is, hogy a kádtöltő csaptelepek közül funkciójában és esztétikájában is a kádhoz passzoló darabot válasszunk.

A családtagok tisztálkodási szokásai

A másik fontos szempont, amit érdemes figyelembe venni a kád – zuhanykabin döntésnél, hogy milyenek az egyes családtagok fürdési szokásai. Hiába lenne ugyanis praktikusabb egy zuhanykabin, ha másra sem vágyunk, mint egy könyv társaságában relaxálni egyet a habok között. Ez fordítva is igaz – lehet, hogy kényelmesen elférne egy kád, de ha a többség a gyors zuhanyzást preferálja, akkor nincs miről beszélni. A lényeg: tartsuk tiszteletben minden háztartásban élő egyén igényeit, és senkit ne hagyjunk ki a döntési procedúrából.