A fővárosban komoly harcok dúlnak néha az autósok és a biciklisek között. A gépjárműveket vezetők azt mondják, sok a szabálytalanul közlekedő biciklis. A két keréken lévő személyek viszont azt állítják, hogy az autósok azok, akik nem veszik figyelembe a bicikliseket, és ezzel számtalan veszélynek teszik ki őket. Sokan járnának be a munkahelyükre biciklivel, de a száguldozó autók miatt nem mernek elindulni így, inkább buszoznak vagy villamossal utaznak. Pedig két keréken sokkal gyorsabban és környezetkímélőbben lehet eljutni A pontból B-be. Ezt a főváros is igyekszik szem előtt tartani, ezért alakított ki nemrég több bicikliutat a belvárosban is.
Más országokban működik
Európában számos olyan ország és nagyváros van, ahol az autósok és biciklisek békésen megvannak egymás mellett. Mi több, vannak olyan települések, ahol a kétkerekű járművek vannak többségben. Ott bizonyítottan jobb is a levegő, élhetőbb és szerethetőbb a helyiség. Ellentétben az olyan városokkal, ahol állandó zaj, por és kosz van a sok autó miatt. Sokan ezt használják munkába járáshoz, és megesik, hogy egy családnak kettő, de akár három gépjárműje is van. Ez nagyon szennyezi a környezetet, de emellett hozzájárul a hatalmas dugók kialakulásához is. Nem beszélve arról, ha helyenként egy-egy autó lerobban. Ilyenkor a Dottore szerviz a legkézenfekvőbb, mivel a fővárosban van, és kiváló segítséget tud nyújtani autójavítás terén.
Biciklis város leszünk-e?
A mostani vezetés nagyon pártolja a biciklis közlekedést, de kérdés, hogy az emberek mennyire bátrak, és vállalják be a mindennapi két keréken járást a zsúfolt autókkal teli városban. Tény, hogy sok biciklis nem ismeri a KRESZt, így jár az utakon, ez pedig nem a legjobb dolog. Viszont pár alapvető szabály betartásával – átjárónál leszállni a kerékpárról, nem járdán közlekedni stb. – megelőzhetőek a balesetek. Vigyázzunk egymásra az utakon, figyeljünk oda a szabályos közlekedésre!